Surówka z czerwonej kapusty i jabłka z suszonymi śliwkami
Spodobał Ci się ten przepis? Udostępnij go!
Oceń przepis aby doradzić innym!
(63 głosów)
Królik w potrawce z czerwonego wina z suszonymi śliwkami, powidłami śliwkowymi, goździkami i cynamonem. Jak pisałam przy poprzednim przepisie, do przyrządzenia królika skłaniają mnie wartości odżywcze mięsa oraz wyjątkowo delikatny smak. Ale nie tylko — również łatwa dostępność świeżej tuszy króliczej w wielu sklepach, i to w tak dobrej cenie. Nauczyłam się w prosty i szybki sposób dzielić mięso na części, po czym — po krótkim obsmażeniu — gotuję je w winie lub bulionie. Tym razem użyłam czerwonego wina, suszonych śliwek i powideł śliwkowych, które zagęściły sos i dodały mu nieco słodkawego posmaku. W połączeniu z wytrawnym czerwonym winem, daje to bardzo dobry efekt.
W podobny sposób przygotujemy też potrawkę z królika w wersji dla dzieci, bez wina. Królika zalewamy wówczas bulionem z jarzyn i dodajemy trochę warzyw np. tartej marchewki i pietruszki. Takie danie możemy zagęścić odrobiną mąki.
Danie to — dzięki przyprawom — wprowadzi nas pomału w nieco świąteczny nastrój :-) Do królika przygotowałam surówkę z czerwonej kapusty. Polecam do wypróbowania!
0
63
4.73
admin Surówka z czerwonej kapusty i jabłka z suszonymi śliwkami
Kapusta modra
Składniki
4 porcje
- 1 salaterka cienko poszatkowanej czerwonej kapusty
- 1/2 niedużej czerwonej cebuli, startej na tarce
- 1 obrane jabłko, starte na tarce
- sól morska i świeżo zmielony czarny pieprz
- 2 łyżeczki miodu
- 1 łyżka oliwy
- 3 łyżki majonezu
- 1 łyżka octu ryżowego lub winnego
- kilka suszonych śliwek, posiekanych (opcjonalnie)
Przygotowanie
- Wszystkie składniki surówki wymieszać. Można to zrobić wcześniej aby smaki się połączyły. Jeśli surówkę robimy do potrawy gdzie są już suszone śliwki, do kapusty ich nie dodajemy.
- Kapustę musimy bardzo cienko posiekać (cieniej niż na zdjęciu), najlepiej melakserem lub specjalną tarką do warzyw. Jeśli chcemy, aby kapusta nie była chrupiąca, ale bardziej miękka (kapusta modra) można ją wcześniej sparzyć: poszatkować, włożyć do garnka, zalać wrzątkiem, doprawić solą i łyżką cukru, zagotować, następnie gotować przez około 2 - 3 minuty. Na koniec dodać 1-2 łyżki octu, aby przywrócić początkowy kolor kapusty. Odcedzić i ostudzić, dalej postępować jak powyżej, czyli połączyć z resztą składników surówki.