Pigwa

11
3.82
kwestiasmaku Pigwa
- Miodowym jabłkiem nazywali je ponoć Rzymianie, porównując jej smak i zapach właśnie do miodu. Na pierwszy rzut oka wydaje się oporna i niezbyt przyjazna w kuchennej obróbce, ale wystarczy odrobina cierpliwości, aby zdradziła swój sekret, soczysty, słodki miąższ o niespotykanym zapachu i aromacie.
- Tak naprawdę bardzo łatwo ją przyrządzić. Wystarczy obrać, pokroić na ćwiartki, poddusić w rondelku z cukrem, odrobiną białego wina i cynamonu. Później podsmażyć na patelni, na maśle i gotowe (tutaj jest dokładny przepis). Słodki dodatek do mięsa, sałatek, lub jako deser z lodami waniliowymi. Nie są tak powszechne i wszechobecne jak jabłka i gruszki, więc przygotowane w ten sam sposób jak one, stanowią miłą i zaskakująco smaczną odmianę. W całym domu roznosi się wspaniały, oryginalny zapach.
- Pigwa dobrze się skomponuje z mięsem kaczki, tak jak standardowo dodawane do niej jabłka i pomarańcze. Poza tym myślę, że jagnięcina, wieprzowina czy foie gras również będą razem dobrze się komponować.
Duże pigwy pochodzą z Turcji i są owocem późnej jesieni
Karmelizowana pigwa