Kotlety z dyni
Placki z dyni z imbirem - delikatne i puszyste dzięki ubitym jajkom, powstały z tartej surowej dyni. Doprawione świeżym tartym imbirem. Można jeść same lub z sosem pomidorowym czy śmietaną.
Kotlety z dyni - z pieczonej dyni, doprawione gałką muszkatołową. Można podawać je do mięsa, drobiu, np. zamiast ziemniaków. Można podawać z ulubionym sosem, np. kurkowym, grzybowym czy nawet sosem tatarskim.
0
38
3.87
kwestiasmaku Kotlety z dyni
Najlepiej smakują z ulubionym sosem, np. grzybowym, pieczarkowym a także tatarskim. Mogą być dodatkiem do typowych polskich dań z mięsa, kurczaka, kaczki.
Składniki
ok. 6 sztuk
- 1 szklanka puree z dyni*
- 1 jajko
- szczypta gałki muszkatołowej
- 1 łyżka drobno posiekanej natki pietruszki
- kilka łyżek bułki tartej + do obtoczenia
- olej roślinny lub masło klarowane do smażenia
Przygotowanie
- Wymieszać puree z dyni, jajko, gałkę i natkę pietruszki. Doprawić solą oraz pieprzem.
- Dodać tyle bułki tartej, aby można było uformować kotleciki (ilość dodanej bułki tartej zależy od wilgotności puree z dyni, im mniej bułki tartej tym delikatniejsze racuchy).
- Obtoczyć w bułce tartej i smażyć na oleju lub maśle klarowanym na kilkumilimetrowej warstwie, aż się zrumienią, przez około 3 - 4 minuty z każdej strony.
Wskazówki
* purée z dyni: dynię pokroić na kilka kawałków razem ze skorupą. Wyjąć pestki. Kawałki dyni ułożyć na blasze do pieczenia, włożyć do piekarnika nagrzanego do 200 stopni C i piec do miękkości, przez około 45 - 50 minut. Łyżką wybrać miąższ ze skorupy i zmiksować go na purée. Można też dynię obrać, usunąć pestki i pokroić w kostkę, piec w naczyniu żaroodpornym przez ok. 40 minut.